Pages

Sociální experiment: Obrázek z IKEA za 10 dolarů jako umění

Lifehunters v rámci experimentu umístili obrázek za 10 dolarů z obchodu IKEA do muzea. Pozná to někdo? A na kolik ho případně ocení?
Skupina Lifehunters na svém sociálním kanálu zveřejnila experiment, který se zaměřuje na to, jak lidé vnímají a hodnotí umění. Umístili proto obrázek zakoupený v ochodě IKEA do Muzea moderního umění v Arnhemu (Nizozemsko). Jednalo se přitom o obyčejný obrázek v ceně 10 dolarů, což je přibližně 250 korun. Poté se Boris, člen Lifehunters, začal ptát expertů na umění, co si o obrazu myslí.

Dílo robotického pavouka a velryby představoval jako výtvor umělce Ike Andrewse (IKEA). Reakce byly opravdu zajímavé. "Něco takového nekoupíte v levném obchodě", řekla jedna žena. Jiný muž zase řekl, že by za "umělecké dílo" zaplatil 2,5 milionu dolarů (cca 62 milionu korun!), kdyby měl možnost ho koupit.zdroj: petapixel.com

Unknown

Mezi jeho zájmy patří fotografování, sociální média a Apple produkty. Pracuje v digitální agentuře a zajímá se o influencer marketing a product placement.

Žádné komentáře:

Okomentovat